בחינות מיון לארכיטקטורה ולאדריכלות נוף

החל משנה"ל תשע"ט (אוקטובר 2018) יהיו בחינות מיון שונות למסלול לארכיטקטורה ולמסלול לאדריכלות נוף. מועמדים המעוניינים להירשם לשני המסלולים הללו, יהיו חייבים לגשת לשתי בחינות כניסה שונות. הבחינות תתקיימנה בתאריכים שונים. לתאריכי הבחינות הקליקו

הזמנה לבחינת הכניסה בארכיטקטורהו/או באדריכלות נוף

כול המועמדים שירשמו לטכניון לארכיטקטורה ו/או ואדריכלות נוף יקבלו זימון לבחינת הכניסה, המתאימה למסלול שהם בחרו. כול המועמדים שנירשמו יוזמנו לבחינה, גם אם אין להם עדיין את כול הציונים הנדרשים או שאינם תקינים לדיון. ניתן יהיה להגיש ציונים שישופרו במועד מאוחר יותר, אבל הדיון בקבלה יתבצע בהתאם לסף הקבלה שיהיה באותו המועד.

בחינת המיון לארכיטקטורה

כל המועמדים למסלול לארכיטקטורה חייבים בבחינת המיון לארכיטקטורה (למעט בעלי רקע אקדמי בארכיטקטורה). תוצאת הבחינה נכללת בחישוב הסכם. יכולים לגשת לבחינה רק מי שנרשמו לטכניון וביקשו את המסלול לארכיטקטורה באחת  מהעדיפויות שלהם.

בחינת המיון לארכיטקטורה מתקיימת רק בטכניון, בשפה העברית בלבד. הבחינה מתקיימת רק פעם אחת בשנה.

אין דרישה לציון מינימלי בבחינת המיון. הקבלה על פי ציון הסכם כולו.

שמירת ציון של בחינה משנה שעברה

השנה ניתן יהיה להשתמש בציון בחינת הכניסה לארכיטקטורה משנה שעברה, בתנאי שהציון הוא 85 ומעלה. למועמדים אשר יגשו לבחינת הכניסה גם השנה, ייקלט הציון האחרון בחישוב הסכם.

מועמדים המעוניינים להשתמש בציון משנה שעברה מתבקשים לכתוב למרכז רישום וקבלה.

תאריך הבחינה

הבחינה לקראת שנה"ל תשע"ט תתקיים בתאריך 13.4.2018 | בין השעות  9:00 - 16:00.

פטור מהבחינה

בעלי רקע אקדמי בארכיטקטורה המוכר על-ידי הטכניון (שני סמסטרים לפחות) יהיו פטורים מבחינת המיון. אם תישקל קבלתם, הם יוזמנו לריאיון בו יתבקשו להציג את עבודותיהם.

מבנה הבחינה

משך הבחינה חמש שעות, כולל הפסקה של חצי שעה.

הבחינה נועדה לבחון יצירתיות, יכולת התבוננות וניתוח, זיכרון חזותי, התמצאות מרחבית וכושר הבעה בתכנים צורניים. לא נדרש ידע מוקדם בשרטוט. הבחינה תתבצע בעזרת ציור, רישום וביטוי תלת-ממדי בליווי הבהרות מילוליות.

לבחינה יש להביא כלי ציור ושרטוט: עפרון רך, מחק, עפרונות דיו צבעוניים (טוש או לורד), או עפרונות שמן או פסטל צבעוניים, וכן סרגל, מחוגות ועזרים נוספים. אין להביא צבעי מים או צבעי שמן. הבחינה תתבצע על גבי גיליונות נייר ודפי טיוטה שיחולקו בבחינה.

כיצד להתכונן

הבחינה בודקת תכונות ויכולות שנתגבשו אצלכם לאורך השנים דרך חוויות החיים והניסיון המצטבר. אין צורך בהכנה כל שהיא לקראת הבחינה מלבד רגיעה ונינוחות. בואו חדים והפגינו כשרון.

בחינות לדוגמה

הפקולטה אינה מתחייבת שהבחינה הבאה תהיה במתכונת זהה לבחינות שנערכו בעבר.
ניתן לראות בחינה לדוגמה ושאלות.

בחינה לדוגמה 1
בחינה לדוגמה 2
שאלות לדוגמה

ניתן לעיין בבחינות מיון ממועדים קודמים במדור ייעוץ למועמדים. הפקולטה אינה מתחייבת שהבחינה הבאה תהיה במתכונת זהה לבחינות שנערכו בעבר.

פרסום ציוני הבחינה

בדיקת בחינות המיון לארכיטקטורה אורכת כחמישה שבועות. מידע על הציונים יופיע באתר.

ערעור על הציון

ניתן לערער על תוצאות הבחינה בדוא"ל או בדואר רשום למרכז רישום וקבלה, לא יאוחר משבועיים מיום פרסום הציונים באינטרנט. הדיון בערעור כרוך בתשלום דמי טיפול בסך של 207 ₪.

שימו לב!
ייתכן שהציון ירד בעקבות הערעור.

פנו אלינו

למידע נוסף ניתן לפנות אל טליה מג'אר | 04-8294006 | arcstud@technion.ac.il

בחינת המיון לאדריכלות נוף

כל המועמדים למסלול לאדריכלות נוף חייבים בבחינת המיון לאדריכלות נוף. יוזמנו לבחינה רק מי שירשמו לטכניון וביקשו את המסלול לאדריכלות נוף באחת  מהעדיפויות שלהם.

בחינת המיון לאדריכלות נוף מתקיימת רק בטכניון פעם אחת בשנה. הבחינה בשפה העברית בלבד. חלק מהתרגילים דורשים יכולת קריאה, כתיבה ושיחה בעברית. מטרת התרגילים בכתב ובע"פ אינה לבחון את שליטתכם בשפה, אלא כושר ביטוי כללי, כוונה ותשומת לב. אם אינכם שולטים היטב בעברית, אנא הפנו את תשומת לב הבוחנים לכך וציינו זאת על גבי הטפסים הרלונטיים.

תאריך הבחינה

עדיין אין תאריך מדויק ליום ההערכה לבחינת כניסה לאדריכלות נוף.

המבחן ייערך בסוף חודש אפריל-תחילת חודש מאי.

מבנה הבחינה

אדריכלות נוף היא מקצוע מורכב שנדרשים לו יכולות רבות: רגישות סביבתית וחברתית, חשיבה מערכתית, יצירתיות, הבנה טכנית ועוד.

החל משנה"ל תשע"ט, יקיים המסלול לאדריכלות נוף יום הערכה שמטרתו לדמות היבטים מרכזיים בלימודי אדריכלות נוף באמצעות סדרת תרגילים בהתבוננות, פתרון בעיות, ביטוי גרפי וביטוי מילולי. מגוון התרגילים נועד לייצר תמונה מלאה ככל האפשר של יכולות המשתתפים והוא מהווה הזדמנות עבור המועמדים להתנסות במגוון אופני הלימוד והעיסוק של אדריכלי הנוף.

יום  ההערכה יתחיל ב- 9:30 בבוקר ויסתיים עד- 16:00 כולל הפסקה בין התרגילים. ההערכה תתייחס לרגישות לסביבה, חדות הבחנה, יצירתיות, יכולת הפשטה, יכולת ביטוי גרפית ומילולית, ורגישות לאחר.

בסוף היום ישוקללו הערכות המעריכים לציון אשר יהווה שליש מסכם הקבלה למסלול. ציון הסכם כולל גם את הציון הפסיכומטרי הרב-תחומי ואת ממוצע הבגרות המיטבי.  לחישוב הסכם הקליקו.

מה להביא לבחינה

חלק מהתרגילים יתקיימו בחוץ. יש להביא נעליים נוחות להליכה (לא נעלי עקב או כפכפים).

יש להביא כלי כתיבה ורישום לרבות עיפרון HB ועיפרון רך B6, עט, טוש שחור דק ועבה, מחדד, מחק ומספריים.

כיצד להתכונן

מגוון התרגילים נועד לאפשר למועמדים להציג יכולות שונות בכל חלק, כך שגם מי שאינו שולט בתחום מסוים יוכל להביא את יכולותיו לידי ביטוי בחלק אחר. ההערכה מתמקדת יותר בתכונות ויכולות אישיות מאשר בידע נרכש, ולכן אין כל דרישה לידע קודם. עם זאת, אם אתם מעונינים להכין את עצמכם ליום ההערכה תוכלו:

  • לטייל במספר נופים טבעיים ומעשה אדם (גנים), ולתרגל מתן תשומת לב: מה מושך אתכם? מה מפריע לכם?
  • להתאמן על רישום מהתבוננות (לא מתמונה) של חפץ פשוט כגון כיסא, מברשת שיניים או מכונית, משלוש נקודות מבט שונות לפחות.
  • להסביר למישהו מה אתם מבצעים בתרגיל 1 ו-2, ומדוע אתם עושים את זה.
  • לישון טוב לפני יום ההערכה, ולבוא עם מצב רוח טוב, סקרנות, רוח משחק, ונכונות להתנסות.

פירסום הציון

הציון יפורסם כשבועיים לאחר הבחינה באתר זה, באיזור האישי .
פנו אלינו

למידע נוסף בנושא לימודי אדריכלות נוף בטכניון ניתן לפנות אל פרופ' טל אלון-מוזס | artal@technion.ac.il | 04-8294049