אפשרויות תעסוקה לבוגרים ולסטודנטים - בוגרי הטכניון מרוויחים יותר

תעסוקת הבוגריםכניסה ליריד תעסוקה בטכניון

לתואר של הטכניון יש ערך רב בארץ ובעולם. בוגרי הטכניון בולטים ביכולתם, בתושייתם ובכישוריהם. לכן חברות בינלאומיות כגון: אינטל, י.ב.מ, קואלקום ואחרות, בחרו להקים בארץ את יחידות המחקר והפיתוח שלהן, ולעשות זאת בחיפה, בקרבת הטכניון.

מנהלי חברות כוח אדם מציינים שבוגרי הטכניון הם המחוזרים ביותר על ידי החברות המובילות במשק הישראלי. הביקוש לבוגרי טכניון מתבטא גם בשכר שלהם. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה דו"ח המנתח את הכנסות בוגרי המוסדות האקדמיים. עם פרסום הדו"ח, מתברר כי בוגרי הטכניון נמצאים בצמרת ההכנסות בכלל ובתחום ההנדסי בפרט. הדו"ח המקיף מאשר כי בוגרי הטכניון מבוקשים מאוד בשוק העבודה וגם מרוויחים יותר מעמיתיהם שסיימו לימודיהם במוסדות אחרים. יתירה מכך, דו"ח שביעות רצון של הסטודנטים, אשר פורסם ע"י המועצה להשכלה גבוהה, מצביע על כך שהסטודנטים בטכניון מרוצים יותר מסטודנטים הלומדים במוסדות אחרים מתכניות הלימודים שלהם ומתנאי הלימוד בטכניון.

בלשכת דיקן הסטודנטים קיימת יחידת תעסוקה שמטרתה לקרב בין האקדמיה ועולם העבודה באמצעות הכוון וייעוץ תעסוקתי, סיוע לסטודנטים ולבוגרים במציאת עבודה מקצועית והשתלבות בשוק העבודה. היחידה מקיימת פעמיים בשנה ירידי תעסוקה בקמפוס. מדובר ביריד תעסוקה טכנולוגי גדול מסוגו, המהווה קשר ישיר ובלתי אמצעי בין המעסיקים לבין הסטודנטים והבוגרים שלנו. גם בתקופה זו של משבר כלכלי עולמי, בולט הביקוש לסטודנטים המצטיינים של הטכניון ולבוגרי הטכניון. בין החברות המשתתפות: אינטל | אפלייד מטיריאלס | אורמת | אלביט | התעשייה האווירית | טאואר | טבע | מוטורולה | מיקרוסופט | צורן | צ'ק פויינט | רד תקשורת מחשבים | רפא"ל.

יחידת הכוון התעסוקה של דיקן הסטודנטים מקיימת גם ימי זרקור בפקולטות. לימים אלה מגיעים נציגי חברות ומפעלים כדי להציג את החברה ולהציע משרות לסטודנטים. בנוסף לכך היחידה עוסקת בהכוון וייעוץ תעסוקתי, עורכת סדנאות והדרכות לקבלת עבודה הכוללות הכנה לראיונות עבודה ועזרה בכתיבת קורות חיים, מקיימת מפגשים עם נציגים מתעשיית ההיי-טק, סיורים במפעלים ועוד.

השמה לעבודה על-ידי ארגון בוגרי הטכניון

ארגון בוגרי הטכניון דואג אף הוא לעזור לבוגרים במציאת עבודה. לארגון אתר המציע מגוון רחב של משרות. חברי הארגון זוכים ליחס מועדף המוענק להם מחברות ההשמה המפרסמות באתר.

ארגון הבוגרים ייסד תוכנית בשם TENGIVING. בתוכנית זו מקשרים בין הסטודנטים לבין בוגרי הפקולטה, אשר התנדבו לתרום מזמנם לרווחת הסטודנטים. מטרת הציוות לעזור ולהכווין סטודנטים, בנושאים הקשורים לעתידם המקצועי - כגון עזרה בהכנת קורות חיים, מידע על מקומות עבודה, קשרים בתעשייה או כל מה שהסטודנטים שואפים לדעת ולהיעזר בניסיון הבוגרים. מאות סטודנטים ובוגרים כבר פעילים בתוכנית והעזרה. זו ההזדמנות שלכם לקבל מקפצה לעתיד, והכל ללא עלות. להצטרפות והרשמה.

תעסוקת סטודנטים בזמן הלימודים

עבודה ולימודים

כיום נדרש בנוסף לתואר מוכר גם ניסיון בעבודה. ניתן לרכוש ניסיון כבר בזמן הלימודים בטכניון. סטודנטים יכולים להתחיל, בדרך כלל, לעבוד בתחום לימודיהם כבר מהשנה השנייה בטכניון. הם יכולים לחפש עבודה בירידי התעסוקה המתקיימים בטכניון. הטכניון מוקף בחברות היי-טק רבות הנמצאות באזור חיפה. ההעסקה בחברות אלה היא בדרך כלל בשעות גמישות בהתאם למערכת הלימודים בטכניון. בתקופת הבחינות ניתן לצמצמם את מספר שעות העבודה.

#סולמות - חשיפה למחקר של סטודנטים בתואר ראשון בטכניון

מטרתה של תוכנית #סולמות היא חשיפת הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון בטכניון למחקר המתבצע בטכניון, באופן שייטב עם הסטודנטים, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

שילוב ייחודי זה בין חברי הסגל החוקרים ובין סטודנטים לתואר ראשון יאפשר לסטודנטים ליישם את התכנים אותם הם לומדים, לרכוש כישורים חשובים בעולם התעסוקה העתידי ולצבור ניסיון ממשי.

#סולמות מיושמת במספר ערוצים

  • קורס העשרה (מל"ג) "חשיפה למחקר בטכניון" (324246): מטרת הקורס היא לחשוף את הסטודנטים למגוון מחקרים המתבצעים בטכניון, תוך הדגשת רלוונטיות המחקרים שיוצגו לעבודת הסטודנטים בעתיד בתעשייה ובאקדמיה. בכל שבוע, יוצג מחקר ע"ח חבר/ת סגל של הטכניון, כולל רקע מדעי/הנדסי בסיסי, תהליך המחקר, תוצאותיו וחדשנותו.
  • עבודה בשכר במחקר עם חבר/ת סגל האחראי/ת. סטודנטים יוכלו להשתתף ב- #סולמות לאו דווקא בפקולטה בה הם לומדים.

עבודה בטכניון

מגוון משרות זמניות לסטודנטים בתוך הקמפוס מתפרסמות באתרים של משאבי אנוש טכניון ומשאבי אנוש מוסד הטכניון

אגודת הסטודנטים באמצעות רכז עבודות זמניות, דואגת לעבודות זמניות, לא מקצועיות, לסטודנטים. האגודה עצמה מעסיקה סטודנטים רבים. העבודה בשעות גמישות בתוך הקמפוס ובסביבה צעירה ומהנה. הצעות העבודה הנ"ל מתפרסמות באופן שוטף באתר האגודה. כמו כן, ניתן להירשם למאגר העובדים הזמניים לקבלת הצעות עבודה רלוונטיות.